Każda wersja Codesysa ma swój odpowiedni Target oraz firmware, który jest z nią wypuszczany. Jednak nie oznacza to, że zawsze trzeba pod odpowiednią wersją oprogramowania mieć odpowiedni firmware oraz Target. Przede wszystkim patrzymy zawsze najpierw na wersję firmware w sterowniku, następnie Target musi być co najmniej tej samej wersji. Jeżeli będzie wyższy nie pozwoli to nam na wgranie projektu. W drugą stronę jest inaczej, niższa wersja Targetu pozwala na wgranie do sterownika o wyższym firmwarze. Do nas należy decyzja co robimy dalej, poniżej kilka przykładów:
Na jednym komputerze możemy mieć zainstalowane więcej niż 1 oprogramowanie CODESYS. Natomiast każde oprogramowanie jest w stanie po wcześniejszej konfiguracji kompilatora działać jak wcześniejsza wersja. W tym celu należy przejść do zakładki Project -> Project Settings -> Compile options:
To jest 1 z opcji, otwarcia starszej aplikacji w nowszym oprogramowaniu.
Kolejny sposób to aktualizacja wszystkich komponentów do najnowszych wersji bibliotek. Tutaj trzeba pamiętać, żeby ręcznie wykonać Update Device w drzewku projektowym, żeby był zgodny z posiadaną wersją zainstalowanego Targetu:
Kluczowe jest jednak, aby projekty zapisywać jako Project Archive w szczególności jak w aplikacji korzystamy z dodatkowych bibliotek, ponieważ one są w głównej mierze źródłem generacji dużej ilości błędów. Natomiast przy zapisie projektu wraz z jego bibliotekami nie mamy później problemu z szukaniem poszczególnych bibliotek.
--------------------------------------------------------------- słowa kluczowe: Astraada One, projekt, starsza wersja, nowsza wersja, Compile options, Project Archive, Update Device aktualizacja projektu codesys, donwgrade, upgrade projektu, wersji